۷ راز موفقیت سر ریچارد برانسون

سر ریچارد برانسون کارآفرین و ثروت‌مند مشهور انگلیسی است که به‌دلیل مالکیت گروه معروف شرکت‌های‌ش ـ ویرجین ـ شناخته می‌شود. او مالک بیش از ۴۰۰ شرکت است که در زمینه‌های متعددی ـ از صنعت هوایی و مسابقات فرمول یک گرفته تا اوازم تزئینی و حتا حمل و نقل فضایی ـ فعال‌اند. ثروت آقای برانسون بیش از ۴.۲ میلیارد دلار برآورد شده است.

این‌جا به ۷ راز موفقیت آقای برانسون اشاره شده است:

۱- “بله” گفتن لذت‌بخش است!

۲- حالا که می‌خواهید رؤیا ببینید، رؤیای بزرگی ببینید! از یک پسرک روزنامه‌فروش تا فردی که ۸ شرکت میلیارد دلاری راه‌ انداخته چقدر فاصله است؟ (معلوم است که آن پسرک، خود استاد است!)

۳- لذت بردن، خودش لذت‌بخش است! استاد جایی گفته: “لذت ببرید، سخت کار کنید و پول خودش می‌آید.”

۴- ریسک‌های حساب شده بکنید: به‌‌همین دلیل است که “بله” گفتن برای آقای برانسون راحت‌ است.

۵- در لحظه و برای همین الان زندگی کنید: از کار سخت هم لذت ببرید.

۶- همیشه و به همه احترام بگذارید.

۷- گشاده‌دست و بخشنده باشید.

دوست داشتم!
۲۰

۴ thoughts on “۷ راز موفقیت سر ریچارد برانسون

  1. قطعا نمونه‌های موفق ایرانی هم هستند. اگر به مجلات مربوط به موفقیت در ایران ـ از جمله پنجره‌ی خلاقیت ـ سری بزنید، با مدیران و کارآفرینان موفق ایرانی‌ هم آشنا می‌شوید. موفق باشید.

  2. مطالب جالبی در زمینه مدریت تو سایت منتشر میکنین ولی نمیدونم چرا همیشه همه افراد موفق که شرکتهای زیادی دارن و میلیاری هم پول دارن و این موفقیت و پودار بودنش رو هم مخفی نمیکنن تو خارج زندگی میکنن !! تو کشور خودمون افراد موفق اینچنینی نداریم ؟ یا افراد موفق همیشه تو خارج هستن ؟ یا تو کشور ما هم هستن ولی از شفاف بودن واهمه دارن ؟

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *