کارگاه‌ آموزشی “متخصص حرفه‌ای”

همه‌ی ما از روزی که وارد بازار کار می‌شویم، اولین هدف‌مان موفقیت و پیش‌رفت شغلی است. اما چند سالی که از دوران کار کردن‌مان گذشت با این حقیقت مواجه می‌شویم که آن‌قدرها هم پیش‌رفت نکرده‌ایم: هنوز همان کارشناس جزء باقی مانده‌ایم، حقوق‌مان آن‌قدرها افزایش پیدا نکرده و از همه مهم‌تر با وجود سخت‌کوشی و صرف انرژی بسیار زیاد، به نتیجه‌ی چندان قابل توجهی نمی‌رسیم. حالا این‌ها از مشکلات مربوط به نارضایتی ما از شغل‌ و سازمان محل کارمان جدا هستند.

من در طول سال‌های اخیر در نوشته‌های‌م روی گزاره‌ها تلاش کرده‌ام راه‌حل‌هایی برای این مشکلات پیدا کنم و ارائه کنم: از تجربیات خودم و مطالعات‌م استفاده کردم تا در مورد الگوهای رفتاری آدم‌های متخصص و حرفه‌ای چیزهایی را بنویسم. در طی این سال‌ها متوجه شده‌ام که مهم‌ترین مشکلات ما در مواجهه با موضوع‌ “موفقیت‌ شغلی و حرفه‌ای” را می‌توان در این سؤال‌ها خلاصه کرد:

۱- موفقیت و پیش‌رفت شغلی و حرفه‌ای یعنی چه؟

۲- افراد موفق در شغل و حرفه‌شان چه ویژگی‌هایی دارند؟ آیا آن‌ها موفق به دنیا آمده‌اند؟

۳- چطور به موفقیت شغلی و حرفه‌ای دست پیدا کنیم؟

۴- از همه مهم‌تر: چطور به‌تر و اثربخش‌تر کار کنیم؟

اگر خواننده‌ی پی‌گیر گزاره‌‌ها بوده باشید، احتمالا پاسخ‌های سؤال‌های بالا را در میان نوشته‌ها و ترجمه‌های من دیده‌اید. مشکل اصلی این‌جاست که به‌دلیل پراکندگی نوشته‌های موضوعات گزاره‌ها بین روزها و ماه‌ها و سال‌های مختلف، ایجاد ارتباط سیستماتیک میان نوشته‌ها و دست یافتن به یک چارچوب و روش کلی برای موفقیت شغلی و حرفه‌ای آسان نیست. به‌همین دلیل و برای پاسخ‌گویی به نیاز موجود در زمینه‌ی “یادگیری اصول موفقیت شغلی و حرفه‌ای و کار اثربخش”، اولین کارگاه آموزشی من براساس پست‌های گزاره‌ها و برخی تحقیقات دیگری که انجام داده‌ام، با هدف “آموزش اصول کاری متخصصان حرفه‌ای” طراحی شده است.

این کارگاه دارای ۵ بخش زیر است که هر کدام در یک جلسه‌ی ۳ ساعته تدریس می‌شوند:

۱- تخصص شما چیست؟

۲- اصول رزومه‌نویسی، کاریابی و شرکت در مصاحبه‌ی شغلی.

۳- حرفه‌ای بودن یعنی چه و چطور حرفه‌ای کار کنیم؟

۴- اصول تفکر سیستمی و حل مسئله در زندگی شغلی و شخصی.

۵- یک روز کاری اثربخش.

می‌توانید فایل معرفی این دوره را همراه با جزئیات سرفصل‌های آموزشی هر یک از جلسات از این‌جا دریافت کنید.

اگر دوست داشتید در این دوره شرکت کنید، برای شرکت در دوره‌ی مجازی این کارگاه می‌توانید به این‌جا در وب‌سایت آموزش آنلاین وب‌یاد مراجعه کنید.

۱۲ thoughts on “کارگاه‌ آموزشی “متخصص حرفه‌ای”

  1. یکی از دغدغهای امروز همه افراد کار در رشته ای خارج از تحصیلات دانشگاهی است در واقعا هیچکس در تخصص خودش کار نمیکند و همین امر نیز بنظرم باعث عدم موفقیت خواهد بود اگر از اول استعداد یابی شود هر شخص در مقاطع تحصیلی کم علاقه اش پیدا شود در همان رشته تحصیل و در اینده وارد بازار کار شود هم موفق خواهد بود هم ان کار به نحو صحیح حرکت خواهد کرد

  2. سلام فقط میتونم بگم آفرین به این همه تلاش و پشتکار برای اولین بار اینجا اومدم اما کلی انگیزه گرفتم
    انشالله همیشه ی همیشه موفق و پیروز باشید

  3. سلام و تشکر از تذکر شما. بررسی کردم کردم و به گمانم مشکل برطرف شد.

  4. سلام
    ثبت نام نمیشه کرد. موقع رفتن به لینک درخواست ساخت فرم میدهد!
    لطفا با مرورگر دیگری تست کنید که در ان به جیمیل خود لاگین نکرده اید

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *