کتابخانه‌ی گزاره‌ها

یاد گرفتن و یاد دادن چگونگی خوب کار کردن و خوب زیستن همیشه جز دغدغه‌های من در زندگی بوده‌اند. در کنارش نوشتن در حوزه‌های تخصص‌ام ـ مشاوره‌ی مدیریت، استراتژی، تحلیل سیستم، تحلیل کسب و کار و مدیریت آی‌تی ـ همیشه جزو دغدغه‌های من بوده‌اند.

این دغدغه‌ها به‌ویژه از زمانی که به‌صورت جدی‌تر نوشتن در وبلاگ گزاره‌ها را شروع کردم، برای‌ام جدی‌تر شد. کمی که در نوشتن جلوتر رفتم، متوجه شدم که ریشه‌ی مشکلاتی که در رفتار و عملکرد آدم‌ها (به‌ویژه مدیران) و شیوه‌ی کار کردن و زندگی‌شان می‌بینیم در این است که کسی به آن‌ها یاد نداده است چطور خوب زندگی کنند و چطور درست کار کنند! و از آن مهم‌تر این‌که جای طرح مباحث مدیریت کسب و کار و مهارت‌های زندگی و شغلی ـ که در ظاهر بسیار پیچیده‌اند ـ به‌زبان ساده و با مثال‌هایی از زندگی روزمره چقدر در فضای رسانه‌های مکتوب و آن‌لاین کشور خالی است.

با توجه به‌همین دغدغه‌ها تاکنون از من سه عنوان کتاب ترجمه به چاپ رسیده است. هم‌چنین من بعد از مدت مشخصی براساس محتوای منتشر شده در گزاره‌ها اقدام به تهیه‌ی کتاب‌های الکترونیکی رایگان و غیررایگان می‌کنم. لینک پست مربوط به انتشار کتاب‌های الکترونیک گزاره‌ها به‌ترتیب تاریخ انتشارشان در این‌‌جا اضافه خواهند شد (تاکنون کتاب‌های منتشر شده همه رایگان بوده‌اند):

کتاب‌های الکترونیک گزاره‌ها (۱): راهنمای ساده‌ی کاریابی

کتاب‌های الکترونیک گزاره‌ها (۲): زندگی به‌تر؛ کار به‌تر با روش‌های ساده!

کتاب‌های الکترونیک گزاره‌ها (۳): کتاب الکترونیکی “شغل سالم برای همه”

کتاب‌های الکترونیک گزاره‌ها (۴): ویرایش دوم کتاب راه‌نمای ساده‌ی کاریابی

کتاب‌های الکترونیک گزاره‌ها (۵): MBA به‌زبان خودمانی!

کتاب‌های الکترونیک گزاره‌ها (۶): مدیریت کار و زمان به‌روایت گزاره‌ها!

من با کمال میل منتظر شنیدن نظرات و ایده‌های شما برای طراحی و انتشار کتاب‌های الکترونیک جدید و هم‌چنین به‌روزرسانی کتاب‌های الکترونیک قبلی هستم. پیشاپیش از محبت‌تان سپاس‌گزارم. 🙂

ـ این‌جا دفترچه‌ی یادداشت‌ آن‌لاین یک جوان (!؟) سابقِ حالا ۴۰ ساله است که بعد از خواندن یک رشته‌ی مهندسی، پاسخ سؤال‌های بی پایان‌ش در زمینه‌ی بنیادهای زندگی را در علمی به‌نام «مدیریت» کشف کرد! جوانی که مدیریت را علم می‌داند و می‌خواهد علاقه‌ی شدیدش به این علم را با دیگران هم تقسیم کند!
علی نعمتی شهاب
Latest posts by علی نعمتی شهاب (see all)

2 دیدگاه برای «کتابخانه‌ی گزاره‌ها»

  1. سلام
    جناب من پیشنهاد میکنم کتب خود را در کنسرسیوم محتوی ملی نمایه کنید موفق باشید
    نشانی کنسرسیوم محتوی ملی http://icnc.ir
    خدانگهدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *