مشاوره و همکاری

من علی نعمتی شهاب نویسنده‌ی وب‌سایت گزاره‌ها هستم؛ یک تحلیل‌گر سیستم‌ و‌ کسب‌و‌کار (System & Business Analyst) و یک علاقه‌مند جدی مشاوره‌ی مدیریت و فعال در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات مشاوره، پژوهشی و آموزشی. در دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران) کارشناسی مهندسی صنایع خوانده‌ام. بعد هم در همان دانشگاه صنعتی امیرکبیر MBA خواندم و فارغ‌التحصیل دوره‌ی دوم MBA پلی‌تکنیک هستم.

به‌عنوان تحلیل‌گر سیستم و کسب و کار، عمده‌ی سابقه‌ی کاری من در بخش کسب و کار پروژه‌های معماری سازمانی (به‌ویژه در شناخت و تحلیل و طراحی و مهندسی مجدد فرایندهای کسب‌و‌کار) بوده است و می‌توانم ادعا کنم که در بزرگ‌ترین پروژه‌های معماری سازمانی انجام شده در کشور هم‌کاری داشته‌ام. تجربیات مفیدی هم در زمینه‌ی تدوین استراتژی کسب و کار و استراتژی آی‌تی، طراحی ساختار سازمانی، تهیه‌ی مدل کسب و کار برای سازمان‌ها، تدوین پروپوزال، تدوین بخش فنی سند درخواست برای پیشنهاد (RFP) و تهیه‌ی گزارش‌های پژوهشی ـ به‌ویژه در حوزه‌ی بهینه‌کاوی مدل‌ها و ساختارهای کسب‌وکار در صنایع مختلف ـ داشته‌ام.

چند سالی است به‌صورت تخصصی روی مباحث کارآفرینی و توسعه‌ی کسب‌و‌کارهای کوچک متمرکز شدم و مشغول ارائه‌ی خدمات مشاوره و آموزش در این زمینه هستم. ضمنا به‌عنوان مشاور مدیرعامل و مشاور نحلیل و توسعه‌ی کسب‌وکار هم با چند شرکت بزرگ و معتبر هم‌کاری دارم. تخصص اصلی من در این حوزه، تحلیل و طراحی مدل‌های کسب‌وکار، استراتژی‌های ورود به بازار و توسعه‌ی بازار و تدوین برنامه‌های کسب‌وکار (Business Plan) و طرح‌های توجیهی است.

رزومه‌ی من را می‌توانید به صورت فایل PDF از این‌جا دریافت کنید.

به‌عنوان نویسنده و مترجم بیش از هفت سال است که روی وبلاگ گزاره‌ها در مورد مسائل مورد علاقه‌ی خودم در حوزه‌های مدیریت کسب‌وکار، مدیریت بر خود و مهارت‌های کاری حرفه‌ای می‌نویسم. هم‌چنین با برخی از نشریات معتبر مدیریتی و عمومی کشور از جمله: ماه‌نامه‌ی تدبیر و روزنامه‌ی همشهری همکاری مستمر داشته‌ و دارم.

خدمات مشاوره‌ی من به دو قسمت تقسیم می‌شوند:

۱- سازمان‌ها و شرکت‌ها: من می‌توانم به سازمان‌ و شرکت‌ شما در زمینه‌های زیر خدمات مشاوره‌ و آموزشی خودم را ارائه کنم:

 • تحلیل و طراحی مدل‌های کسب‌وکار، استراتژی‌های ورود به بازار و توسعه‌ی بازار و تدوین برنامه‌های کسب‌وکار (Business Plan) و طرح‌های توجیهی
 • تحلیل کسب‌وکار و تحلیل مسائل و مشکلات سیستمی و مدیریتی سازمان و ارایه‌ی راه‌کار برای حل آن‌ها
 • برنامه‌ریزی استراتژیک توسعه و رشد کسب‌و‌کار
 • انجام مطالعات پژوهشی و بهینه‌کاوی در حوزه‌های مختلف کسب‌وکار به‌ویژه مدل‌های کسب‌وکار و فرصت‌های سرمایه‌گذاری
 • طراحی / بازنگری ساختار سازمانی
 • شناخت و تحلیل و بهبود / بازمهندسی فرایندهای کسب‌و‌کار (به‌ویژه براساس مدل‌های مرجع فرایندی نظیر APQC PCF)
 • معماری سازمانی
 • تدوین RFP و نظارت بر اجرای پروژه‌های مشاوره‌ی مدیریت

برای ارائه‌ی مشاوره به سازمان‌ها و شرکت‌ها ابتدا از طریق ای‌میل / تلفن / برگزاری یک تا دو جلسه‌ی مذاکره‌ی رایگان تلاش می‌کنم تا ابعاد مسئله‌ی کارفرما و خدمات مورد نیاز برای حل این مسئله به‌صورت دقیق مشخص شوند. سپس پیشنهاد (پروپوزال) فنی و هزینه‌ای ارائه‌ی خدمات مشخص شده را ارائه می‌کنم. بعد از توافق طرفین، خدمات مورد انتظار توسط من ارائه می‌شوند.

۲- افراد: افتخار می‌کنم که تا به‌امروز توانسته‌ام به ده‌ها نفر از کسانی که از طریق گزاره‌ها سؤال یا درخواست‌شان را برای من فرستاده‌اند، کمک کنم. من در زمینه‌های زیر می‌توانم به شما کمک کنم:

 • خدمات مشاوره‌ی راه‌اندازی و توسعه‌ی کسب و کارهای کوچک (به‌‌ویژه کسب و کارهای اینترنتی)
 • ارائه‌ی مشاوره در زمینه‌ی بازتعریف و بازطراحی مسیر شغلی (به‌ویژه برای افراد خویش‌فرما/فریلنسر)
 • ارائه‌ی مشاوره برای حل مشکلات شغلی

من برای دادن مشاوره به افراد شرط خاصی ندارم؛ اما ارائه‌ی مشاوره‌ در این زمینه فقط از طریق ای‌میل انجام می‌شود. توجه بفرمایید که من تحت هیچ شرایطی به درخواست‌های مرتبط با تمرین‌ها و تکالیف درسی پاسخ نمی‌دهم.

اگر به این نتیجه رسیدید که می‌توانم به شما کمک کنم، لطفا سؤال یا درخواست خود را از طریق فرم زیر برای من ارسال کنید. هم‌چنین می‌توانید با من مستقیما از طریق آدرس ای‌میل gozareha@gmail.com هم در تماس باشید. 

خواهش می‌کنم فراموش نکنید که مشاوره‌های من به افراد، صرفا از روی علاقه‌ام به کمک کردن به دیگران است و نه از روی نیاز به کسب درآمد یا چیزهای دیگر. بنابراین، حق پاسخ ندادن به درخواست‌های دریافتی (از هر نوعی باشد) برای‌ من کاملا محفوظ است و من به‌هیچ عنوان حق بازخواست را به کمک‌گیرندگان در این زمینه نمی‌دهم. با این‌که سعی می‌کنم هیچ درخواست یا ای‌میلی را بی‌پاسخ نگذارم؛ اما ممکن است بسته به شرایط کاری و زندگی‌ برخی اوقات نتوانم به‌محض دریافت یک درخواست یا ای‌میل به آن پاسخ دهم و جواب دادن‌م کمی طول بکشد. اگر چه زما‌ن‌بندی و نیاز شما به درخواست پاسخ سریع محترم است؛ اما به‌دلیل درگیری‌های شدید شغلی و شخصی و تأکیدم بر دادن پاسخ‌های اثربخش و کاربردی به سؤالات شما، لازم است تا آزاد شدن زمان من صبر کنید. اگر حداکثر ظرف یک هفته پاسخی از من دریافت نکردید، پیشاپیش از شما عذرخواهی می‌کنم: من نمی‌توانم به شما کمکی بکنم.

از اعتماد شما پیشاپیش متشکرم و امیدوارم بتوانم کمک‌تان کنم.

نام (الزامی)

پست الکترونیک (الزامی)

موضوع پیام

تلفن (اختیاری)

متن پیام